• Postup pri prijímaní na SŠ

• Postup pri prijímaní na štúdium na stredné školy

Platí Školský zákon č. 245/2008 Z.z.

1. Zákonný zástupca žiaka môže podať dve prihlášky na štúdium na dve stredné školy alebo dva učebné alebo študijné odbory tej istej strednej školy.
            Prihlášku, resp. prihlášky na štúdium na strednej škole podáva zákonný zástupca žiaka riaditeľovi strednej školy.

2. Ak má žiak okrem toho záujem aj o školu, na ktorej sa konajú talentové skúšky, môže podať ďalšie dve prihlášky.

3. Uchádzač môže k prihláške pripojiť doklad o úspešnej účasti v predmetovej olympiáde alebo súťaži, ktorá súvisí s odborom, o štúdium ktorého sa uchádza.

4. Výchovný poradca sa stará najmä o komunikáciu medzi žiakmi, rodičmi a strednými školami. Žiakom poskytuje informácie o školách a odboroch, ktoré otvárajú prvé ročníky, zbiera informácie o záujme žiakov o konkrétne stredné školy, poskytuje údaje o tom, koľko žiakov sa na ktorú školu predbežne hlási, zabezpečuje správne vyplnenie prihlášok na strednú školu.