Katolícka škola

• Katolícka škola sa celkovým školským životom úplne priraďuje k iným školám, ale v jednom podstatnom bode sa od nich líši: je totiž zakotvená v Evanjeliu, z ktorého čerpá inšpiráciu a silu.
  • Evanjeliový duch sa prejavuje v kresťanskom štýle myslenia a života, ktorý preniká každým prvkom výchovného prostredia.
  • Charakteristickým prvkom katolíckej školy je úsilie pomáhať študentom aby pri rozvoji vlastnej osoby rástli zároveň ako nové stvorenie, ktorým sa stali pri krste.
  • Kresťanský výchovný proces zahŕňa činitele podporujúce komplexný rozvoj schopností dieťaťa, aby pomocou milosti nadobúdali vedomosti o svete, živote a človeku vo svetle viery.
  • Kresťanskú výchovu chápeme ako napredovanie k ideálnemu cieľu, ktorý prevyšuje každú ľudskú ohraničenosť. A toto všetko sa musí diať v súčinnosti a harmónii procesu ľudskej výchovy.

Práca v škole sa teda chápe ako povinnosť, ale rozvíjaná s dobrou vôľou;

ako odvaha a vytrvalosť v neľahkých situáciách;

ako úcta voči učiteľom;

ako oddanosť a láska voči spolužiakom;

ako úprimnosť, tolerancia a dobrota ku všetkým

• Cirkevná základná škola sv. Michala Kendice
    Kendice 424, 08201