• Záver školského roka

• Školský rok 2022/2023 ukončíme vo štvrtok, 29.júna 2023, svätou omšou o 9.00 vo farskom kostole, na ktorej poďakujeme Bohu za silu pri učení a za všetky úspechy, ktoré sme v končiacom školskom roku dosiahli.

Potom bude nasledovať odovzdanie vysvedčení v triedach a  vitaj leto, vitajte prázdniny!!!

Školský klub detí v tento deň nebude.

V piatok, 30. júna 2023, je pre všetkých žiakov udelené riaditeľské voľno.

• Informácie k „obedom zadarmo“

• Vážení rodičia,

v prílohe Vám posielame informáciu k poskytovaniu dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (tzv. obedy zadarmo) od 01.09.2023 a ŽIADOSŤ (návratku), ktorú je potrebné vyplnenú doručiť do školy najneskôr do 27.06.2023 (inak nebudeme môcť Vaše dieťa zaradiť do zoznamu na žiadosť o túto dotáciu).

Žiadosť môžete podať aj elektronicky cez Edupage prostredníctvom modulu Žiadosti a vyhlásenia.

Potrebné tlačivá sú v prílohách pod textom. Taktiež si ich môžete prevziať aj v škole.

navratka_od_1_september.docx

• Duchovná obnova IX.A

• Dňa 1.- 2. júna sa naša trieda 9.A zúčastnila duchovnej obnovy v Koinonii Ján Krstiteľ vo Vyšnom Klátove. Privítali a venovali sa nám úžasní ľudia, ktorí nám dali možnosť otvoriť svoje srdcia a skutočne precítiť nášho milujúceho Boha. Od začiatku vládla príjemná atmosféra a my všetci sme sa výborne zabávali na pripravených aktivitách. Vychutnávali sme si každé slovo aj radu, ktorú sme dostali. Sme neskutočne vďační za takúto skúsenosť. Ďakujeme za tento výnimočný čas, bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok!

• Exkurzia – Periodická tabuľka prvkov

• Dňa 30. 5. 2023 sa konala exkurzia na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach s triedou VII. A.

Žiakom bola predstavená interaktívna periodická tabuľka prvkov, ktorá obsahovala reálne ukážky väčšiny prvkov, zaujímavosti, obrázky a videá spojené s chémiou prvkov. Žiaci mali možnosť nazrieť do vysokoškolského laboratória, kde im bolo predvedených niekoľko zaujímavých pokusov, ako napríklad plameňové skúšky alkalických kovov, ktoré si mohli vyskúšať aj sami.

• Plavecký výcvik

• V dňoch 29.5. až 2.6.2023 sa žiaci 4. a 5. ročníka zúčastnili  plaveckého výcviku v Prešove - Aquapark Delňa. Celý týždeň zdokonaľovali svoj plavecký štýl, zlepšovali si fyzickú kondíciu a utužovali priateľské vzťahy medzi sebou.

• Škola v prírode

• V dňoch 8.5. až 12.5.2023 sme absolvovali "Školu v prírode" v krásnom prostredí Mníchovského potoka pri Bardejove. Ubytovaní sme boli vo Floriho chate. Zúčastnili sa na nej žiaci I. stupňa. Na každý deň bol pripravený bohatý program a samozrejme dopoludňajšie vyučovanie. Deti si určite odniesli domov bohaté zážitky. A čo sa im najviac páčilo? Prečítajte si ...

• DEŇ VODY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň vody. Aktivity zamerané na ekológiu.

22. marec 2023 bol vyhlásený za Svetový deň vody. Na škole sme si dôležitosť tejto pre ľudský život nevyhnutnej kvapaliny pripomenuli rôznymi aktivitami.