• PORASTIEME SPOLU

• Tohtoročná jar nám do školy priniesla novú tradíciu: Žiaci prvého ročníka zasadia svoj
            strom, ktorý s nimi bude rásť celých 9 rokov, ktoré strávia na škole. My sme svoj už
            zasadili a tešíme sa, že porastieme spolu!

• OZNAM ŠKOLSKEJ JEDÁLNE

• Oznam školskej jedálne.

Vážení rodičia,

od  01. 05. 2023 sa mení a dopĺňa zákon č. 544/2010 Z. z. o dotáciách, čím dochádza  k zmenám v poskytovaní dotácii na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa – dotácia na stravu.

Nárok na dotáciu má žiak len v prípade, ak splní nasledujúce  podmienky:

• zúčastní sa výchovno-vzdelávacieho procesu – je v škole
            • odoberie stravu

V prípade,  že žiak nie je v škole a neodoberie stravu a rodič ho neodhlási z obeda, tento obed  rodič uhradí vo výške  stravného poplatku.

Odhlasovanie stravy do 14.00 hod. deň vopred, v pondelok do 7.30 hod.

Prvý deň choroby môže rodič obed odobrať v školskej jedálni v čase od 12.30 – 13,00 hod. – obed hradí rodič.

I a II. stupeň základnej školy  doplatok za obed 0,00 €

Neodhlásené obedy budú odpočítavané z preplatku, pre nových stravníkov zo zálohovej platby, ktorá musí byť uhradená do 28. 4. 2023

Prosím rodičov, ktorí platia za obedy trvalým príkazom, aby si ho zrušili. V apríli už nie je potrebné platiť za máj.

Táto dotácia nemá dosah na daňový bonus vyplácaný na dieťa.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom stravovania kontaktujte ved. školskej jedálne - 0910 744 372

• Deň počatého dieťaťa

• Na Slovensku sa v marci už 23 rokov slávi Deň počatého dieťaťa a opäť sme sa do tejto kampane zapojili aj my. Keďže 25.3. bola sobota, naše aktivity sa uskutočnili už o deň skôr – 24.3.2023.

Posolstvo tohto sviatku sme si priblížili krátkou reláciou v školskom rozhlase. Deviataci nám ochotne vyrobili biele stužky a žiaci nižších ročníkov vyrobili krásne srdiečka s poďakovaním za život a svojimi fotografiami. Srdiečka vložili do košíka k oltáru v našej školskej kaplnke, kde sme sa počas veľkej prestávky spoločne pomodlili.

Žiaci v ŠKD mali ešte popoludnie s bábikami, kde si dievčatá aj chlapci mohli prakticky vyskúšať základy starostlivosti o bábätko.

Žiaci prvého ročníka pridali košík so srdiečkami ku svojim obetným darom počas nasledujúcej školskej svätej omše.

Ďakujem všetkým, ktorí sa ochotne do tejto akcie zapojili.

• Konzultačné hodiny

• Vážení rodičia, v utorok 25.apríla 2023 sa v čase od 14.00 do 15.30 uskutočnia triedne aktívy formou konzultačných hodín.  K dispozícii Vám budú nielen triedni učitelia, ale aj vyučujúci jednotlivých predmetov.

• Keď sa práca podarí...

• Našej žiačke Tamare Bebľárovej, žiačke 7.ročníka, sa naozaj podarila!
            Na okresnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín získala za svoj prednes nádherné 3.miesto.
            Srdečne blahoželáme!

• Hodiny techniky

• DARÍ SA MI

Bez usilovnej pracovitosti nie je ani talentov, ani géniov.“
            D. I. Mendelejev

Pod týmito citátmi sa skrývala výstava prác našich žiakov, ktoré vytvorili a skonštruovali na hodinách techniky. Vyučovací predmet technika je zameraný nielen na osvojovanie a rozvíjanie pracovných zručností a návykov, spájanie praktických zručností s tvorivým myslením, ale žiaci sa učia aj plánovať, organizovať a hodnotiť svoju pracovnú činnosť. Tým tento predmet prispieva k vytváraniu životnej a profesijnej orientácie žiakov. Výstava prác žiakov bola súčasťou prezentácie našej školy počas Dňa otvorených dverí 29. marca, kde si ju mohol prezrieť každý návštevník. Žiaci vyrábali veľkonočných zajačikov z kartónu, tkali na jednoduchých krosnách, plietli náramky, srdiečka, omotávali drôt okolo klinčekov nabitých v tvare písmen a zhotovovali krásne cestovné kufre.

Nech sa im darí aj naďalej.

• Astronomická súťaž

• 28.3. prebiehal vo Hvezdárni a planetáriu Prešov už 32. ročník súťaže „Čo vieš o hviezdach?“
            Sme radi, že našu školu opäť reprezentovali Timotej Bugata a Pavol Pjaták, žiaci V.B triedy.
            Timko statočne obhájil 1. miesto a ukázal svoje veľké vedomosti z oblasti astronómie,
            histórie kozmonautiky a celého vesmíru. Okrem postupu do krajského kola získal pekný
            ďalekohľad.
            Paľko prekvapil a výrazne si polepšil oproti minulému roku. Po štyroch písomných kolách
            postúpil do ústneho kola a v celkovom hodnotení skončil na peknom 5. mieste.
            Obom chlapcom blahoželáme a tešíme sa z ich úspechu.