• Morálne oceňovanie 2022

• V Košickej arcidiecéze sa slávnosť morálneho oceňovania zamestnancov a spolupracovníkov katolíckych škôl uskutočnila v utorok 26. apríla 2022. Po slávnostnej sv. omši v seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho v Košiciach, si všetci ocenení prevzali z rúk Mons. Bernarda Bobera, arcibiskupa – metropolitu, Medailu sv. Ondreja. Naša škola nominovala na toto ocenenie bývalého pána starostu Kendíc a člena rady školy Jozefa Hlavatého, ktorý dlhé roky s našou katolíckou školou aktívne spolupracoval a svojou podporou sa pričinil o jej rozvoj. Ďakujeme!

• Knižnica Slniečko a divadlo Viola

• Slniečko svietilo, všetci sa tešili... Veď na nich čakal deň plný dobrodružstiev a zážitkov (18.5.)! Cestovali novým vlakom, navštívili knižnicu Slniečko, kde si pozreli jej nové priestory, výstavu ,,12 SVETOV", dozvedeli sa o histórii knižice a špeciálne aj o spisovateľovi D. Hevierovi a jeho dielach. Pýtate sa kto? Predsa žiaci 1.-4. ročníka! A to nie je všetko! Po občerstvení a šantení na detskom ihrisku sa vybrali do divadla Viola na predstavenie ALADIN. To bola zábava! Skoro sa im od smiechu hlasy stratili. Ach, aký skvelý deň to bol!

• Testovanie 5

• V školskom roku 2021/2022 sa Testovanie 5 uskutoční  18. mája 2022 (streda) z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

Žiaci musia byť v škole najneskôr o 7:45.

Na matematike a  slovenskom jazyku je dovolené žiakom používať iba pero, ktoré píše namodro.

Harmonogram testovania a podrobnejšie informácie nájdete na stránke:

• Rozmanitosť jari

• Dňa 20.4. sa žiaci našej školy (1. aj 2.stupeň) zapojili do fotografickej súťaže s názvom Rozmanitosť jari. Konečne mohli pracovať s mobilom! Každý sa snažil zachytiť to najkrajšie z jarnej prírody. Niekedy to vyžadovalo premýšľať, inokedy ľahnúť si do trávy. Ako to vyzeralo? Pozrite si fotky z fotenia..

• Na návšteve planetária

• Žiaci 1.-4. ročníka navštívili v apríli (6.4.) Hvezdáreň a planetárium v Prešove. V prednáškovej sále si pozreli Rozhovory o vesmíre. V sále planetária s umelou hviezdnou oblohou zažili dobrodružstvo na potulkách hviezdnou oblohou. Zážitok umocnili mäkučké kreslá a úplná tma. Odchádzali sme nadšení a obohatení o nové vedomosti.

• Zo zápisu do 1.ročníka

• V apríli (4.4.) sa v našej škole uskutočnil slávnostný zápis do 1. ročníka. Pre budúcich prváčikov boli pripravené rôzne úlohy, ktoré museli zvládnuť, aby sa mohli zapísať. Všetky deti boli odvážne, múdre a zručné! Na konci splnených úloh ich čakali tvorivé dielne, medaila i darčeky :)

Nuž, boli ste šikovní - tešíme sa na Vás v septembri!

• Učenie v maskách

• Júj, ale nám bolo dobre, keď sme sa mohli učiť v maskách a potom tancovať na karnevale! (17.2.) Triedy boli vyzdobené, žiaci ako vymenení a učitelia sa nestačili čudovať ako pekne číta semafor či kozmonaut, výborne počítajú princezné a krásne píšu piráti... Po troche učenia sa rozbehla karnevalová párty. Tancovali a súťažili všetky masky!

• Pre mamičku

• Ľúbim kvety, ľúbim vtáčky,

každú hračku maličkú,

lež najväčšmi zo všetkého

ľúbim svoju mamičku.

E. Čepčeková

Ku Dňu matiek chcú všetci potešiť svoju mamičku! Ani žiaci 1. - 4. ročníka nezaháľali a usilovne vyrábali darčeky pre svoje mamky. Maľovali, strihali, šili, fotili sa, písali... Veď pozrite sa čo všetko vytvorili!

• Návšteva Výrobne hostií

• Posledný aprílový štvrtok - 28.apríla 2022 sa žiaci 3A, 4B a víťazky biblickej olympiády z 8A - Ema, Kristína a Chiara vvybrali na zaujímavú exkurziu do Výrobne hostií v Prešove, jedinej na Slovensku. Dozvedeli sa viac o tom, čo predchádza tomu, aby pri svätej omši mohli prijať eucharistiu.

Zamestanci ich privítali veľmi vrúcne, dokonca pre nich pripravili aj malé pohostenie. Žiaci 3A pri tejto príležitosti odovzdali sestre Rafaele pre charitu svoj pôstny dar - sladkosti, ktorých sa zriekli počas pôstu.

Cestou z hostiárne kroky výletníkov viedli do Kostola sv. Jozefa - františkánsky kostol a do Gréckokatolíckej katedrály sv. Jána Krstiteľa, kde si pozreli kópiu Turínskeho plátna. A aby nezostalo len pri posilňovaní ducha, zakončili pekný spoločný deň "kebabom".