• Informácia o dotáciach na stravu od 1.9.2022

• Nárok na dotáciu na stravu má od 1.9.2022:

1) dieťa, ktoré navštevuje materskú školu alebo základnú školu a žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima,

2) deti v poslednom ročníku MŠ alebo v ZŠ do 15 rokov veku, ak si rodič na dieťa neuplatnil v zmysle zákona o dani z príjmov nárok na zvýhodnený daňový bonus (napr. osoby bez zdaniteľných príjmov,  poberatelia dôchodkov); túto skutočnosť preukazuje zákonný zástupca čestným vyhlásením,

3) deti nad 15 rokov v ZŠ, ktoré majú nárok na dotáciu na stravu aj v prípade, ak si rodič na toto dieťa uplatnil nárok na daňový bonus.

Prosíme zákonných zástupcov stravníkov, ktorí majú záujem o dotáciu na stravovanie od 1.9.2022, aby do 15.7.2022 do 10:00 doručili do školy v papierovej forme tieto dokumenty:

a) potvrenie z ÚPSVAR o tom, že dieťa žije v rodine, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo potvrdenie o tom, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima,

b) čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, žijúce s daňovníkom v domácnosti.

cestne_vyhlasenie_od_01_07_2022.docx

Podrobnejšie informácie nájdete v dokumente:

Informacie_k_dotacie_na_stravu_od_01.07.2022.docx

• Hurááá prázdniny

• Prajeme Vám krásne leto plné nezabudnuteľných zážitkov, veľa príjemných stretnutí a mnoho dní naplnených oddychom.

... malý dodatok ...

• DEŇ DETÍ 2022

• Skvelý Deň detí (1.6.) sme začali sv. omšou. Potom sme sa vybrali spoločne opekať. Po ceste nás čakalo milé prekvapenie, ktoré pripravila p. Krasová, v podobe čaju, kávy, keksíkov a sladkostí pre deti a učiteľov. Veľmi sme sa tejto zastávke potešili. Po výbornom občerstvení sme sa posilnení pobrali ďalej. Na určenom mieste p.učiteľ spolu s chlapcami rýchlo pripravili ohnisko a hurá opekať špekáčiky, klobásky a slaninku. Všetkým veľmi chutilo! Výborne sme sa bavili, aj sme sa zahrali. Slnečný Deň detí sme ukončili spoločnou modlitbou.